Perfektní přední světlo na koloběžku

23.10.2015 | Autor:

Stejně, jako mnoho dalších nadšenců pohybu, jsme podlehli chuti vyzkoušet novou koloběžku od Kostky. A aby toho nebylo málo, vybrali jsme na ni jedno elegantní světlo Magicshine Eagle 700, abychom mohli otestovat obojí pěkně v terénu a v noci.

Naše sportovní koloběžky jsou typ Kostka Tour 3. Přední kolo měří 26 palců/zadní 20 palců, což se ukázalo jako velmi užitečné v terénu, v zatáčkách při vysoké rychlosti, při jízdě přes kamení, drny, kořeny, louky i kaluže. Zkusili jsme si, že ráfky jsou skutečně velmi odolné proti nárazům, přesně jak uvádí výrobce. Pláště Schwabel Marathon Racer jsou velmi kvalitní a hustí se až na 6 barů (pro srovnání auto na cca 2,5 barů). Toto zajišťuje, že v terénu nepíchnete. Koloběžka má také velmi kvalitní brzdy, nicméně vyplatilo se nám je před jízdou zkontrolovat, protože došlo k uvolnění šroubu. Za zmínku také stojí velmi kvalitní ložiska, díky kterým můžete jet bez odrážení i do mírného kopce. Dojezd je až 1 km po odražení z velmi mírného kopce po silnici (prostě kam až to jde) a cca 500 m po trávě či jemném štěrku. Maximální rychlost, které jsme dosáhli bylo 60 km/h! Jinak okolo 40-50 km/h zcela bez problémů. Průměrná rychlost terénem je okolo 10 km/h.

Správné světlo na koloběžku Magicshine Eagle 700

Důležitou částí se ukázal být nášlap koloběžky, který je cca pouhých 5 cm nad zemí, a při průjezdu terénem často dochází k úderům do spodní části. Co výrobce velmi dobře domyslel jsou speciální sváry, které zvyšují odolnost nášlapu, a tak si není třeba dělat starosti s tím, že by se snad koloběžka rozlomila. V mnohých případech nám tento nášlap sloužil jako lyžina, po které jsme se svezli přes kámen či kořen.

Na koloběžce máte také níž těžiště. Oproti kolu zde nejsou tlumiče, proto veškeré nárazy přechází rovnou do vašich paží a když takto jedete dlouho, můžete si pak připadat jako rosol. Koloběžku lze také řídit jednou rukou při jízdě po rovině a bez nerovností. To je prakticky nemožné u jiných typů koloběžek s menším průměrem kola. Průjezdnost terénem je velmi příjemná, protože můžete kdykoliv částečně seskočit za jízdy, vyměnit nohu, odrazit se dle potřeby nebo brzdit při chůzi samotnou koloběžkou. Tohle s kolem zvládnete jen s těží a záleží hlavně na vaší odvaze.

Ke koloběžce Kostka lze dokoupit blatníky na přední i zadní kolo

Ke koloběžce lze dokoupit blatníky – vřele doporučujeme :-), a také praktickou taštičku na řídítka, kam si můžete dát klíče, kapesníčky nebo mobil. Vrchní vrstva kapsičky je průhledná a dovoluje ovládání smartphonu přes obal, takže si můžete libovolně regulovat trasu na mapě.

Praktická taštička na koloběžku Kostka

S přicházející zimou bylo nutné dát na koloběžku správné výkonné světlo. Nejšikovnějším modelem je Magicshine Eagle 600 nebo Magicshine Eagle 700 lumenů.

Světlo na koloběžky Magicshine Eagle 700 LM lze díky praktickému úchytu snadno přidělat a oddělat.

Díky speciálnímu úchytu jej lze jednoduše připevnit na řídítka a jemným pohybem otáčet dolů a nahoru pro lepší sklon svitu. Jednoduchým zmáčknutím páčky na spodní části světla jej lze jednoduše oddělat nebo přidělat zpět na řídítka. Světlo nemá externí battery pack, ale jeden článek 18650 vložený přímo dovnitř světla. Na koloběžku se externí battery pack ukázal být velice nepraktický, protože ho není možné uchytit tak, aby při jízdě nepřekážel. Světlo se nabíjí pomocí USB konektoru, který si můžete přibalit s sebou a lze ho nabíjet kdekoliv se během cesty zastavíte.

Světlo na koloběžky Magicshine Eagle 700 LM se nabíjí pomocí USB kabelu 
Úhel světelného kužele i výkon je zcela dostačující pro svižnou jízdu temným lesem. V podstatě jsme jen zřídka potřebovali využít maximální režim a naprosto dostačoval základní.

Tímto způsobem téměř každý den po práci vyrážíme na projížďku a vůbec nám nevadí, že se brzy stmívá. Koloběžka je navíc ideální i na výlety se psem, který může běžet v poklidu okolo 10-15 km/h vedle vás. Pokud máte sportovce, určitě vám bude za takovéto výlety vděčný.

Světlo Magicshine Eagle 700 i 600 LM lze zakoupit v našem eshopu.

Magicshine Eagle 700LM
Magicshine Eagle 700LM
Magicshine cyklosvítilna Eagle 700 LM. Výrobce se pochlapil a vytunil model Eagle s vyšší výkonností. Svítinu je možné použít jako přední světlo na kolo a koloběžku s připevněním na řídítka nebo pomocí úchytu přímo na helmu.
2 570 Kč s DPH | 11% sleva | 2 124 Kč bez DPH

Magicshine Eagle 600LM
Magicshine Eagle 600LM
Výkonná a promakaná svítilna Magicshine Eagle se 600 LM na výstupu je nejnovější model předního světla na kolo. Svítilna má druhou řadu extrémně výkonných LED diod XP-G2 a disponuje 3 režimy se 4 intenzitami svitu. Jedná se o první model s displejem, který ukazuje procento nabití baterie a zbývající čas svitu při zvoleném režimu. Nabíjení přes mikro USB!
2 570 Kč s DPH | 13% sleva | 2 124 Kč bez DPH

 

Stránky Magicshine.cz používají cookies ke sběru anonymních statistik. V pořádku Další informace